9 клас Історія України. Тести
- Головна сторінка
- Сторінка для відвідувачів
- Інтернет- ресурси для вчителя історії
- Відеотека для вчителя історії
- Персонажі всесвітньої історії
- Нормативно-правова база
- Варіанти використання ІКТ на уроці
- Атласи з історії
- Віртуальні екскурсії Україною
- Посилання що стануть в нагоді
- Мої Нагороди, як вчителя
- Історичні цікавинки
- Ребуси
- Методичні рекомендації для учнів
- Кабінет Історії і правознавства
- Крилаті вирази в історії
- Конституція України
- Словник історичних термінів і понять
- Опорні схеми на уроці історії
- Класному керівнику, учням, батькам
- Конкурс:Кришталева сова
- Історична Бібліотека
- фінансова грамотність курс для загальноосвітньої школи
- Календарне планування до підручника
- АТЕСТАЦІЯ 2025: ПІДВИЩЕННЯ КВАЛІФІКАЦІЇ ПЕДАГОГІЧНИХ ПРАЦІВНИКІВ
- Електронні підручники
- Навчально-методичне забезпечення 6 клас
- Історія України 7 клас
- Відеоуроки Історія Всесвітня 11 клас
- Віртуальні музеї світу
- Інтерактивні вправи для 8 класу Історія України
- Відеоуроки Всевітня історія 8 клас
- Історія Украни 9 клас
- Відеоуроки Всесвітня історія 10 клас
- Відеоуроки до курсу "Світ античної культури"
- Картки QR код Україна в 1939-1945 рр.
- Відеоуроки до курсу "Культури епохи Відродження"
- Індивідуальне навчання
- Відеоуроки Всесвітня історія 11 клас
- Інструменти для онлайн уроків
- Дистанційне навчання: Правознавство
- Дистанційне навчання 10-11 клас
- НУШ 5-7 кл.
- Дистанційне навчання. Історія 5-9 клас
- Тести. Історія України. 9 клас.
- відеоматеріал 5 клас з історії
- Світлини шепетівчан полеглих за Україну.
четвер
понеділок
четвер
неділя
субота
неділя
субота
четвер
«Освіта Хмельниччини на шляхах реформування» – 2020.
Завершився обласний етап постійно діючої педагогічної виставки «Освіта Хмельниччини на шляхах реформування» – 2020.У виставці взяло участь 1398 творчих ініціативних педагогів Хмельниччини у 25 номінаціях, з них 1033 роботи зайняли призові місця, що свідчить про високий рівень якості робіт. Тематика матеріалів-переможців відображає зміст навчально-виховного процесу з урахуванням сучасних умов та вимог підвищення ефективності використання нових технологій у педагогічній практиці. Пріоритетні напрямки тематики матеріалів-переможців, презентованих на виставці у 2020 році, спрямовані на реалізацію Концепції «Нова українська школа»: оновлення змісту освіти на комптентнісній основі, підвищення ефективності навчального процесу, наскрізний процес виховання, який формує цінності, формування цифрової культури та інші цікаві педагогічні ідеї та знахідки.
вівторок
четвер
Визначення права на пенсію за вислугою років
Пунктом 2-1 розділу ХV «Прикінцеві положення» Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» (далі — Закон 1058) передбачено право на пенсію за вислугу років, зокрема, педагогічних працівників за умови, якщо вони на день набуття чинності Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій» від 03.10.2017 № 2148-VII, тобто станом на 11 жовтня 2017 року, мають вислугу років, необхідну для призначення такої пенсії.
Право на призначення пенсії за вислугу років мають працівники освіти, охорони здоров’я та соціального забезпечення, які обіймають посади, визначені Переліком закладів і установ освіти, охорони здоров’я та соціального захисту і посад, робота на яких дає право на пенсію за вислугу років, затвердженим постановою Кабміну від 04.11.1993 № 909 (далі — Перелік), за наявності спеціального стажу, встановленого пунктом «е» статті 55 Закону України «Про пенсійне забезпечення».
Згідно з Переліком вчителі загальноосвітніх навчальних закладів мають право на призначення пенсії за вислугу років.
Водночас право виходу на пенсію за вислугу років незалежно від віку мають особи, вислуга років яких на відповідних посадах становить не менше як:
▪ 25 років — на 1 квітня 2015 року;
▪ 25 років 6 місяців — на 31 грудня 2015 року;
▪ 26 років 6 місяців — на 11 жовтня 2017 року.
Зарахування до стажу, що дає право на пенсію за вислугу років, часу навчання законодавство не передбачає.
Наявність на 1 січня 2016 року 25 років педагогічного стажу не дає права на пенсію за вислугу років.
Водночас зазначимо, що відповідно до пункту 71 Прикінцевих положень Закону 1058 особам, які на день досягнення пенсійного віку, передбаченого статтею 26 цього Закону, працювали в закладах та установах державної або комунальної форми власності на посадах, робота на яких дає право на призначення пенсії за вислугу років відповідно до пунктів «е»—«ж» статті 55 Закону «Про пенсійне забезпечення», і мають страховий стаж (для чоловіків — 35 років, для жінок — 30 років) на таких посадах, а також якщо вони до цього не отримували будь-яку пенсію, під час призначення пенсії за віком виплачується грошова допомога, яка не підлягає оподаткуванню, у розмірі їх десяти місячних пенсій станом на день її призначення.
Порядок обчислення страхового стажу, що дає право на призначення грошової допомоги, та її виплати затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 23.11.2011 № 1191.
Тож якщо Ви на день досягнення пенсійного віку працюватиме в закладі державної або комунальної форми власності на посаді, робота на якій дає право на призначення пенсії за вислугу років, і на час звернення за пенсією матимете 30 років страхового стажу на таких посадах, під час виходу на пенсію за віком Ви матимете право на виплату державної грошової допомоги в розмірі десяти пенсій.
5 підказок для поліпшення критичного мислення [TED-Ed]
Право. Стаття 80. Підстави припинення трудових відносин
Підставами припинення трудових відносин є:
1. закінчення строку трудового договору (стаття 81 цього Кодексу); 2) згода сторін (стаття 82 цього Кодексу); 3) розірвання трудового договору за ініціативою працівника (стаття 83 цього Кодексу); 4) розірвання трудового договору за ініціативою роботодавця (статті 86, 92 - 97 цього Кодексу). 5) рішення вищого органу управління або наглядової ради роботодавця про припинення повноважень (відкликання) голови і членів наглядової ради та/або виконавчого органу, а також будь-яких інших працівників, якщо їх призначення (обрання) та звільнення (відкликання) належить до компетенції вищого органу управління або наглядової ради відповідно до установчих документів роботодавця; 6) укладення трудового договору, всупереч вимогам Закону України «Про запобігання корупції», встановленим для осіб, які звільнилися або іншим чином припинили діяльність, пов’язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, протягом року з дня її припинення; 7) незалежні від волі сторін підстави (статті 98 - 104 цього Кодексу).
2. Законами можуть бути передбачені додаткові підстави для припинення трудових відносин за ініціативою роботодавця з окремими категоріями працівників або за певних умов.
Правознавство. Яку роль для людини відіграють цінності
Цінності - це те, що особливо важливо для людини. Поняття цінностей визначають по-різному. Одні автори під цінностями розуміють здатність речей і явищ впливати на розум і почуття людей таким чином, що вони сприймають їх як особливо вагомі для забезпечення життєдіяльності, як благо, до якого варто прагнути і домагатися оволодіння ним. Інші пов’язують цінності з будь-якою практично значущою для людини діяльністю, незалежно від її характеру - позитивного чи негативного. Ще інші вважають, що цінності виражають тільки ті значущі для людини речі чи явища, що мають позитивний характер тощо. Цінність – це не просто матеріальний чи духовний, природний чи соціальний об’єкт, взятий сам по собі. Такий об’єкт набуває характеру цінності лише у його зв’язку з людиною, тобто тоді, коли стає виразом зацікавленого ставлення людини з погляду задоволення цим об’єктом її потреб і інтересів.
Права людини. Охорона і захист.
Історична довідка.
Післявоєнне облаштування світу потребувало вироблення якісно нових міжнародних стандартів прав людини, що втілилося в ухваленні Загальної декларації прав людини на засіданні Генеральної асамблеї ООН 10 грудня 1948 р. Декларація вперше сформулювала основоположні права, які повинна мати кожна людина. Україна (на той час - Українська Радянська Соціалістична Республіка) ратифікувала Загальну декларацію ООН у 1973 році. Цей засадничий міжнародно-правовий документ перекладений 375 мовами і діалектами мов.
Пропонована тематика заходів.
1-4 класи: "Миру ми бажаємо на Землі", "Учуся захищати себе! Права та обов'язки - завжди поруч". 5-7 класи: "Права людини у вільній країні", "Правові шляхи подолання насильства в сім'ї". 8-9 класи: "Станція призначення - життя", "Рівність прав не в тому, що всі ними користуються, а в тому, що всім вони надані". 10-11 класи: "Україна - правова держава", "Правові інструменти захисту прав людини в Україні".